AKTUALNOŚCI

 

Przygotujemy Was do Porodu Siłami Natury w warunkach szpitalnych, narodzin domowych oraz Porodu Cesarskiego Cięcia

 


Zapraszam do zapisów 

Harmonogram cyklu GRUPOWEGO na rok 2018

Piątek : 18:00 - 20:30 

   

  CYKL TERMINY wolne miejsca  
         
         
         
       

 

STYCZEŃ - LUTY                                           05.01.2018 - 09.02.2018                                  cykl zakończony.                                                                                                                                                              

LUTY - MARZEC                                            23.02.2018 - 30.03.2018                                 cykl zakończony                                                                                                                                             

KWIECIEŃ - MAJ                                           06.04.2018 -  11.05.2018                                 cykl zakończony                                                                                                                                         

MAJ - CZERWIEC                                          18.05.2018 - 22.06.2018                                  cykl zakończony

                                                                                                                                                czekamy na dzieciaczki 

CZERWIEC - SIERPIEŃ                                29.06.2018 - 03.08.2018                                cykl zakończony

                                                                                                                                              czekamy na dzieciaczki

SIERPIEŃ -PAŹDZIERNIK                           31.08.2018 - 05.10.2018                              brak wolnych miejsc

PAŹDZIERNIK - LISTOPAD                         12.10.2018 - 16.11.2018                           ostatnie wolne miejsce !

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jeśli mają Państwo pytania proszę o kontakt telefoniczny 
(662-130-197), bądź mailowy kontakt@centrumrodzicielstwa.pl ; 

zapisy@centrumrodzicielstwa.pl 

 Zapraszam do odwiedzania profilu szkoły na FB.
Zamieszczamy tam wiele ciekawych artykułów, oraz informacje o ciekawych wydarzeniach we Wrocławiu.
Konsultacjach, warsztatach, projekcjach filmowych połączonych z dyskusjami w tematach okołoporodowych.

 

Miejsce spotkań i siedziba Centrum: Plac Pereca 2/1 -  Wrocław

  • Warsztaty  odbywają się raz w tygodniu w każdy piątek od godziny 18:00 do 20:30 
  • Spotkania prowadzone są metodą warsztatową. Pracujemy wszyscy wspólnie. To miejsce inne niż wszystkie. Tutaj nie narzucamy swoich przekonań i nie oceniamy. Szanujemy Twoje wybory.
  • Założeniem spotkań jest abyście Wy jako rodzice zrozumieli temat - dlaczego tak jest, a nie przyjęli że tak ma być i koniec bo Pani tak powiedziała. Rozkładamy tematy na czynniki pierwsze. 
  • Cykl warsztatowy to 6 tygodni.
  • Każda kobieta i każdy mężczyzna  powinni mieć możliwość, aby wejść w proces przygotowania do porodu i rodzicielstwa wtedy kiedy są na to gotowi i kiedy chcą. Nasze spotkania to nie tylko poród. Nie ma granicy od kiedy możecie zapisac sie do szkoły rodzenia :)
  • W Naszym zespole są położne które na terenie Wrocławia i okolic przyjmują porody domowe  Anna Hrynakowska , Wioletta Juda, Jolanta Petersen ( Wrocławskie Fundacja Poród bez Strachu) 
  • Współpracujemy z bardzo dobrym specjalistą ginekologiem-położnikiem dr.Tomaszem Michalikiem który jest wybitnym specjalistą we Wrocławiu jeśli chodzi o precyzje badań USG. http://ginekolog-michalik.pl/
  •  W swoim zespole mamy również położną Anie Hrynakowską która jako jedyna we Wrocławiu w pełni prowadzi samodzielnie ciąże fizjologiczne na NFZ w sposób holistyczny.  
  • Po porodzie zapraszamy do wspólnych spotkań Gniazda już z maluszkami po drugiej stronie brzuszka gdzie będziecie mogli rozwiać swoje wątpliwości ale i otrzymać odpowiedzi na pytania które pojawia się już po porodzie. Zawiązać maluszka w chustę pod okiem doradcy noszenia dzieci w chustach, porozmawiać o wielorazowym pieluszkowaniu, masażu Shantala i o tym całym rodzicielstwie ....już z dzieckiem przy sercu. Pobyć ze sobą. Napić się herbaty, kawy, spędzić czas z innymi mamami które dobrze znasz . Zapraszamy również tatusiów na spotkanie ! Tak samo jak uczestniczyliście w szkole rodzenia wspólnie i świetnie pracowaliście tak samo wróć do Nas i opowiedz jak czujesz się w nowej roli. Zapytaj innych ojców :)

 

  • Nasze Centrum posiada również swoją grupę na FB gdzie możecie wymieniać się informacjami i być ze soba również w sieci w gronie które już znacie. Posiadamy również tzw. bazarek czyli wymiany, odsprzedania, tego co już nam jest niepotrzebne a przyda się kolejnym rodzicom w ich drodze rodzicielskiej
 
 
Zapisy i szczegółowy program cyklu  grupowego/indywidualnego/weekendowego, znajdziecie Państwo "tutaj".Na pierwsze warsztaty proszę zabrać : 
jesienią i zimą ciepłe skarpetki i… oczywiście dobry humor :-) pracujemy w sali bez butów.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje materiały szkoleniowe przygotowane przez Fundację Rodzić po Ludzku,

oraz podsumowanie tematów warsztatowych autorstwa prowadzących. 

 

Na naszych spotkaniach stawiamy na indywidualne podejście, dlatego grupy nie są duże - daje to poczucie bezpieczeństwa i intymności oraz pomaga w pełnym zrozumieniu, przyswojeniu informacji. 

 

Wszystkie spotkania prowadzone są w formie warsztatowej, tutaj nie ma czasu na nudę – to miejsce inna niż wszystkie.

Program nie zamyka się tylko w przedstawionych ramach (patrz program) lecz omawiamy również wiele pokrewnych tematów. Na miarę wiedzy prowadzących ich kompetencji i możliwości ew.przekierowania Was po doprecyzowanie/ rozwinięcie tematu do specjalistów w tym zakresie.

 

Posiadamy wsparcie i kontakty do wielu bardzo dobrych położnych z Wrocławskich szpitali,  6 położnych przyjmujących porody domowe na Naszym terenie jak i do lekarzy oraz innych specjalistów opieki okołoporodowej nad kobietą i jej rodziną.

 

Nie jesteśmy związani z żadną firmą produkcyjną/dystrybutorami na zasadzie umów do polecania/ namawiania na ich produkty dlatego jesteśmy wiarygodni.  Pomoce/produkty na których pracujemy w szkole rodzenia są przez Nas wcześniej mocno testowane. 

 

U Nas nie czujesz się jak uczeń - poza wiedzą która cię interesuje i jest w nurcie Rodzicielstwa Bliskości  wyniesiesz poczucie bezpieczeństwa i kontakty ze specjalistami.

 

 

Jeśli czujesz że tego szukasz w czasie ciąży i po porodzie zapraszam serdecznie do zapisów na wybrany cykl przez Ciebie

 Doula  Joasia Paluchiewicz